Як повернутися в Україну в умовах пандемії коронавірусу - Polski pobyt

Як повернутися в Україну в умовах пандемії коронавірусу

by:

О главном

Просмотров: 806

Міністерство закордонних справ України підготувало відповіді на актуальні питання про правила перетину кордону і консульську допомогу.

«В умовах пандемії коронавірусу Україна, як і більшість країн у світі, закрила свої кордони для іноземців і припинила регулярне сполучення. МЗС України продовжує підтримувати громадян України, які наразі перебувають за кордоном. Подаємо відповіді на поширені питання», – йдеться на сайті МЗС.

  1. Яку допомогу надають посольства і консульства громадянам, які «застрягли» за кордоном?

Закордонні дипломатичні установи України за дорученням міністра закордонних справ розгорнули програму «Захист». У рамках цієї програми посольства та генеральні консульства в усьому світі надають таку підтримку:

  • вирішують питання прострочених документів/дозволів/віз на перебування в іноземній країні;
  • співпрацюють з правоохоронними органами країни перебування для захисту законних інтересів громадян у разі їх порушення;
  • інформують про можливість повернення до України, переміщення до сусідніх з Україною країн або ближче до України для подальшого повернення додому;
  • інформують про зміни епідеміологічної ситуації в країні перебування, впровадження режимів надзвичайного стану тощо;
  • консультують щодо вирішення побутових питань та охорони вашого здоров’я (адреси та режим роботи продуктових магазинів, аптек, лікарень тощо);
  • опрацьовують з місцевою владою та бізнесом, готовими допомагати, питання тимчасового розміщення у спеціально виділених місцях (кампусах, соціальних закладах, школах тощо) тих наших громадян, які не мають засобів для існування та місця проживання;
  • налагоджують зв’язок українців, які вимушено залишаються на території іноземних держав і потребують допомоги, з громадськими організаціями та громадами українців, які готові допомагати.
  1. Що робити, якщо я в скрутному становищі і потребую допомоги?

Залишайтесь на зв’язку з посольством або консульством у країні, де ви «застрягли». Повідомте дипломатів про те, якої саме допомоги ви потребуєте.

Для полегшення комунікації посольства та консульства створили спеціальні спільноти та канали «Захист у (назва міста/країни)» у соціальних мережах і месенджерах, які працюють у країнах вашого перебування. У цих спільнотах налагоджують зв’язок українців, які вимушено залишаються на території іноземних держав і потребують допомоги, з громадськими організаціями та громадами українців, які готові допомагати.

  1. Чи плануються додаткові спеціальні рейси для повернення громадян в Україну?

Уряд України продовжує шукати можливості, аби допомогти українським громадянам повернутися на Батьківщину.

Стежте за офіційними повідомленнями Міністерства інфраструктури та Державної прикордонної служби, щоб дізнаватися про нові логістичні можливості повернення до України.

Також рекомендуємо підтримувати зв’язок з посольством або консульством у країні, де ви «застрягли». Українські дипломати повідомляють про нові можливості, щойно вони з’являються. Переконайтеся, що ви зареєструвалися в системі «ДРУГ» і таким чином повідомили, що перебуваєте за кордоном.

  1. Чи будуть здійснюватись рейси після 24 квітня?

Уряд України прийняв рішення про закриття кордонів і скасування регулярного сполучення до 24 квітня. Однак через пандемію коронавірусу ці терміни можуть переглядатися.

Слідкуйте за офіційними повідомленнями Кабінету Міністрів України і підтримуйте зв’язок з авіакомпаніями, якщо ви вже придбали квитки на авіарейси.

  1. Чи можу я повернутись в Україну автомобілем?

Так, ви можете на авто перетнути державний кордон України на в’їзд. Обов’язково перевірте, який пункт пропуску надає таку можливість.

Адже з 7 квітня державний кордон України можна перетнути лише на авто і лише у 19 пунктах пропуску. Докладніше – на сайті Держприкордонслужби.

Зверніть увагу, що всі громадяни, які повертаються з-за кордону, мають пройти обов’язкову обсервацію (ізоляцію протягом 14 днів після перетину державного кордону).

  1. Чи можна повернутись в Україну пішки?

З 7 квітня державний кордон України можна перетнути лише на авто і лише у 19 пунктах пропуску. Пішки перетнути кордон не можна.

Докладніше – на сайті Держприкордонслужби.

Зверніть увагу, що всі громадяни, які повертаються з-за кордону, мають пройти обов’язкову обсервацію (ізоляцію протягом 14 днів після перетину державного кордону).

  1. Як я можу дістатись свого дому з аеропорта «Бориспіль» або з пункту перетину кордону України? 

Для отримання інформації, як можна дістатись будь-якого пункту призначення всередині України, звертайтесь до Міністерства інфраструктури.

  1. Чи потрібно мені проходити тестування та проходити обсервацію, коли я повертаюсь додому?

Стрімке поширення COVID-19 у світі змушує Уряд посилювати захисні заходи, аби надалі стримувати розвиток епідемії в Україні. Тому, починаючи з 29 березня, запроваджується нова обов’язкова умова для повернення спецрейсів з-за кордону.

Всі громадяни, які повертаються з-за кордону, вважаються такими, які мали контакт з хворими на  COVID-19, мають пройти обов’язкову обсервацію (ізоляцію протягом 14 днів після перетину державного кордону).

Обсервація проходитиме в спеціалізованих закладах, які визначає Київська міська, обласні державні адміністрації. Облаштування таких спеціалізованих закладів, а також транспортування до них громадян, які потребують обсервації, і медичне спостереження за ними, забезпечується обласними та Київською міською державними адміністраціями. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України 29 березня.

  1. Чи можна виїжджати за кордон з України?

Рішенням Уряду відправлення всіх пасажирських рейсів з України з туристичною метою заборонене з 24 березня.

Крім того, МЗС України наполегливо рекомендує громадянам України утриматись від будь-яких поїздок за кордон у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Просимо врахувати, що наразі низка країн на національному рівні запровадила комплекс суворих обмежувальних (карантинних) заходів, спрямованих на локалізацію вірусу (Італія, Франція, Німеччина, Ізраїль, США та ін.), які триватимуть до повної стабілізації санітарно-епідеміологічної ситуації.

У разі наявності невідкладної потреби у виїзді за кордон це можна зробити через наявні пункти пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення. Для отримання інформації щодо режиму роботи таких пунктів пропуску необхідно заздалегідь звернутись до Державної прикордонної служби України.

  1. Де шукати достовірну оперативну інформацію від МЗС?

Оперативні сторінки МЗС у соцмережах:

Спеціальний розділ на сайті МЗС

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial