Основним джерелом доходу для українців в Польщі є робота. У структурі доходів довоєнного іммігранта заробітна плата становить у середньому близько 90% доходу.
Натомість, є великий відсоток тих, хто втікав від війни та знайшли роботу в Польщі. На зарплату живе аж 76% біженців. Дохід доповнюється, переважно у випадку біженців, польськими соціальними виплатами та доходами з України: матеріальна допомога сім’ї та пенсії. Економічне становище біженців важче, ніж у довоєнних мігрантів.
Це дані звіту «Життєво-економічне становище мігрантів з України в Польщі в 2024 році», який опублікували за результатами дослідження Національного банку Польщі.
Іммігранти з України дуже активні на польському ринку праці. Частка людей, які працюють або шукають роботу серед іммігрантів, становила 78% і була явно вищою, ніж серед громадян Польщі. Рівень зайнятості українців в Польщі також повільно зростає, в тому числі завдяки збільшенню кількості працюючих біжеців.
Як сказано в звіті, основною проблемою залишається набагато вищий рівень безробіття серед біженців, ніж у польській економіці загалом. Серед опитаних, які приїхали після 2022 року, 19% були безробітними (у польській економіці показник був нижче 2%).
«Значна частина жінок, які змушені були втікати від війни з дітьми, шукають роботу лише на неповний робочий день, що є проблемою, враховуючи, що практика неповного робочого дня не дуже популярна серед роботодавців», – говориться у звіті.
У цьому звіті представлені результати опитування, проведеного серед іммігрантів з України в період з 6 травня 2024 року по 5 липня 2024 року за загальнонаціональною вибіркою у 3760 респондентів.
Фото: ілюстративне Pixabay.