Зміни в Польщі з 1 січня, які стосуються водіїв: суворіші штрафи, фіксація пробігу й не лише - Polski pobyt

Зміни в Польщі з 1 січня, які стосуються водіїв: суворіші штрафи, фіксація пробігу й не лише

by:

Транспорт

Просмотров: 754
Перший день нового року приніс низку змін, про які необхідно знати водіям у Польщі, аби уникнути штрафів.
Повідомляє «Polski pobyt» з посиланням на  Yavp.pl.
Фіксація пробігу
З 1-го січня 2020 року повноваження поліції та інших контролюючих органів на польських дорогах стануть ще більшими. Вони, зокрема, під час кожної перевірки фіксуватимуть ще й пробіг автомобіля, а дані вноситимуть до Центрального реєстру транспортних засобів.
Водії повинні будуть безперешкодно надавати можливість занотувати показники одометра. На практиці це означатиме, що інспектор може сісти в авто і навіть поверхнево оглянути салон. Н
е фіксувати пробіг поліції дозволили лише під час ​​миттєвих перевірок – так званих “тверезих ранків”. Це для того, щоб не затримувати рух в години найвищого трафіку на дорогах.
Штрафи за невчасну реєстрацію/зняття з реєстрації
З 1 січня 2020 року водіям, які протягом місяця не повідомлять про купівлю або продаж автомобіля, загрожуватимуть серйозні штрафи.
Обов’язок реєструвати транспортний засіб при купівлі чи знімати з реєстрації при продажі протягом 30 днів існував і раніше, однак на практиці діяв формально. У випадку недотримання термінів нікого особливо не карали, тож деякі громадяни приходили реєструвати авто навіть через кілька років після його купівлі.
З січня 2020 року все буде значно суворіше. Відповідно до затверджених законодавчих змін, штрафи водіям за невчасне повідомлення про операції з купівлі-продажу авто- чи мототранспорту виписуватимуть повітові старости. У випадку порушення заплатити доведеться від 200 до 1 000 зл.
Вищі штрафи за відсутність страховки авто
З 1 січня 2020 року в Польщі набрали чинності нові штрафи за відсутність актуального страхування автомобіля (ОС). Їхній розмір встановлюється, виходячи з мінімальної заробітної плати.
У 2020 році вона становитиме 2 600 злотих брутто. Відтак максимальний розмір штрафу за відсутність страхування легкового автомобіля  дорівнюватиме 2-м “мнімалкам”. А для вантажівок та автобусів – трьом мінімальним зарплатам.
Суми, якими каратимуть власників легкових авто:

  • до 3-х днів – 1 040 зл
  • від 4-х до 14 днів – 2 600 зл
  • більше 14 днів – 5 200 зл

Суми, якими каратимуть власників вантажівок та автобусів:

  • до 3-х днів – 1 560 зл
  • від 4-х до 14 днів – 3 900 зл
  • більше 14 днів – 7 800 зл

Дорожчий евакуатор для порушників ПДР

З 1 січня 2020 року змінюються й ставки деяких інших стягнень з водіїв-порушників.

  • Вартість буксирування легкового автомобіля на штрафмайданчик становитиме 503 злотих (зараз 494 зл);
  • Вартість доби перебування авто на штрафмайданчику – 42 злотих (було 41 зл);
  • Вартість буксирування мотоцикла на штрафмайданчик – 232 злотих (було 227 зл);
  • Вартість доби перебування мотоцикла на штрафмайданчику – 27 злотих (було 28 зл);
  • Вартість буксирування на штрафмайданчик транспорту вагою від 3,5 до 7,5 тонн – 628 злотих (доба перебування – 54 злотих);
  • Вартість буксирування на штрафмайданчик транспорту вагою від 7,5 до 16 тонн – 887 злотих (доба перебування – 79 злотих);
  • Вартість буксирування на штрафмайданчик транспорту вагою понад 16 тонн – 1 308 злотих (доба перебування – 142 злотих);
  • Вартість буксирування на штрафмайданчик транспорту, що перевозить небезпечні матеріали – 1 591 злотих (доба перебування – 208 злотих).

Якщо, наприклад, водій припаркується в недозволеному місці, але з’явитися до того, як за його авто приїде евакуатор, то він отримає штраф за неправильне паркування та повинен буде сплатити 50% вартості буксирування.
Нові обов’язки для водіїв Uber та Bolt
З 1 січня 2020 року водії Uber та Bolt у Польщі, а також фірми-посередники, на яких вони працюють, повинні обов’язково мати ліцензії.
Нові правила вимагають від посередника перевірити, чи має водій, якому він замовляє послуги, ліцензію на перевезення пасажирів. І навпаки – водій зможе працювати в Uber чи Bolt лише від ліцензованого підприємця-посередника.
За відсутність ліцензій передбачені наступні покарання: від 1 до 40 тисяч злотих для посередників (кожен раз під час перевірки), від 5 до 12 тисяч злотих для водіїв (кожен раз під час перевірки).

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial